Telekonferencje mają zalety i wady

Telekonferencje są w ostatnich latach coraz bardziej popularne – skoro mamy coraz mniej czasu, a mimo wszystko trzeba ze sobą w dalszym ciągu rozmawiać, nie może dziwić to, iż konferencja to w XXI wieku chleb powszedni dla wielu przedsiębiorców, pracowników, etc. Fakty są takie, że i kiedyś chętnie rozmawialibyśmy na konferencjach, ale o ile w powiedzmy 2000 roku Internet nie był aż tak niszowy, to ciężko było o bardzo szybkie łącze. To sprawiało, iż konferencja internetowa nie była możliwa. Oczywiście są również konferencje telefoniczne, ale to akurat ma sporo więcej wad. Mimo wszystko czymś niesamowicie istotnym jest to, aby wszyscy doskonale się w czasie konferencji widzieli. Bez kontaktu wzrokowego, nawet jeżeli nie będzie on na żywo, będzie bardzo ciężko się dogadać, dojść do wzajemnego porozumienia.

Jeżeli wziąć pod uwagę wady telekonferencji, ciężko nie zauważyć tego, że jakby nie patrzeć bardzo często jest tak, iż najzwyczajniej w świecie połączenie internetowe no niestety nie wytrzymuje. Czyli wcale nie jest powiedziane, iż nawet w dzisiejszych czasach telekonferencja nie będzie oznaczała poważnych problemów z komunikacją. To się oczywiście coraz rzadziej zdarza, ale jednak nie można w jednoznaczny sposób powiedzieć, że każda konferencja wirtualna kończy się sukcesem. Poza tym, mimo wszystko tylko i wyłącznie żywy kontakt daje odpowiednie emocje. Poza tym, coraz częściej dostrzegamy poważne problemy z bezpieczeństwem, czyli nie jest wcale powiedziane, że nasza rozmowa nie będzie przez kogoś podsłuchiwana. Niewielka na to szansa, ale mimo wszystko jest czymś dostrzegalnym. A przynajmniej być powinno.

Dużą zaletą organizowania telekonferencji jest poważna oszczędność czasu. Czas to w dzisiejszych czasach jedno z nielicznych rzeczy, których nie możemy w dalszym ciągu kupić. Za to można robić wszystko, aby mieć go najwięcej. Szczególnie, że skoro ktoś często bierze udział w konferencjach, zapewne nie ma go zbyt wiele. Ludzie w mniejszym bądź większym stopniu związani z biznesem mają święte prawo zakładać, iż ich czas jest święty. Poza tym, jeżeli przykładowo posiadamy dużą wiedzę na temat marketingu internetowego, możemy zorganizować konferencję dla kilku osób, które zapłacą nam poważne pieniądze za naszą jakże bogatą wiedzę. Dzięki temu będąc nawet w Tokio, będziemy mogli dzielić się wiedzą z mieszkańcami Polski, USA, Wielkiej Brytanii czy Australii. Dzięki Internetowi świat jest dzisiaj mniejszy, niż kiedykolwiek.