Ostatnio bardzo często młodzi ludzie zakładają firmy, które nie potrzebują wcale do prowadzenia swojej działalności lokalu. Mogą oni spokojnie wykonywać swoją pracę w terenie bądź w domu. Jednak czasami zdarzają się takie sytuacje, kiedy są po prostu zmuszeni do spotkania biznesowego. W takiej sytuacji nie pozostaje im nic innego, jak na przykład spotkanie się w drogiej restauracji. Ale trzeba wiedzieć, iż to wiąże się przede wszystkim z brakiem intymności.

pracownicy podczas konferencji

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego o wiele lepiej jest jednak chyba poszukać innych sposób na zorganizowanie ważnego spotkanie. Pomóc w tym może sala konferencyjna. Istnieją różne biurowce, które zajmują się wynajmem tego typu sal. Oprócz tego, że dysponują oni eleganckim pomieszczeniem, to jeszcze często znajdują się tam różne potrzebne gadżety do przeprowadzenia szkolenia. Warto dowiedzieć się, czy również w takim biurowcu możemy liczyć na dostęp do kuchni i łazienki. Jeśli spotkanie ma się przeciągnąć na kilka godzin, to wtedy chyba będzie oczywiste, że przerwa na kawę albo skorzystanie z toalety będzie wyśmienitym pomysłem. Nikt zresztą nie jest w stanie przesiedzieć wielu godzin w pełni skoncentrowany na dość mozolnych wykładach. Niektóre szkolenia rzeczywiście mogą być interesujące, ale czasami trzeba odbyć pewne rytualne formalności. Do takich zalicza się chociażby szkolenie bhp dla swoich pracowników. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas wynajmowania sali konferencyjnej. Przede wszystkim dokładnie sprawdźmy w jaki sposób została sporządzona umowa wynajmu.

Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Czy nie ma czasem w niej żadnych ukrytych kosztów, które wynikają na przykład z przedłużenia spotkania o 15 minut. Na takie sprawy należy patrzeć szczególnie w biurowcach, w których cena jest wyjątkowo niska. A potem okazuje się, że doliczają nam jeszcze opłaty za prąd, zużytą wodę, czy za korzystanie z każdego dodatkowego przyrządu, takiego jak rzutnik czy też tablica do pisania. Wtedy z małej, atrakcyjnej kwoty, rodzi się pokaźna suma, która przestaje być dla nas w ogóle opłacalna.