Jak zorganizować konferencję?

W wielkim błędzie jest taki czytelnik, który chce zorganizować konferencję i sądzi, że z owego tekstu zdoła dowiedzieć się dosłownie wszystkiego. Jednakże można śmiało powiedzieć, iż w większości przypadków coś tam mimo wszystko można się dowiedzieć – czyli po lekturze artykułu niemalże każdy będzie posiadał nieco większą wiedzą na wszelkie kwestie związane z konferencją. Zatem zastanówmy się na poważnie co zrobić, aby właśnie organizowana przez nas konferencja była bardzo profesjonalna…

Na pewno konferencja będzie fajniej odbierana jeżeli będzie zorganizowana w fajnym miejscu. W przypadku Warszawy, a wiadomo że to głównie warszawiacy są odbiorcami tego typu usług, można już mówić o prawdziwym przemyśle konferencyjnym. No nic dziwnego, skoro jest to biznes warty setki milionów złotych, każdy chciałby na nim trochę sobie zarobić. Czyli można śmiało powiedzieć, iż w Warszawie oraz okolicach znajduje się bardzo wiele różnego rodzaju sal konferencyjnych. Jedne gorsze, inne przeciętne, inne zaś wielce ponadstandardowe. I to właśnie te ostatnie zaleca się takim osobom, które nie chciałyby zaoszczędzić zbytnio na standardzie konferencji. W żadnym razie goście konferencji nie pochwalą konferencji na której nie będzie chociażby przerwy kawowej. Ale to pewnie dla nawet mało doświadczonych nic specjalnie odkrywczego. Organizacja konferencji powinna również być w porządku jeżeli wziąć pod uwagę sprzęt. Nierzadko chociażby z mikrofonem są problemy: potem nawet najmądrzejszy mówca może mieć poważne problemy z tym, aby został przez kogokolwiek zrozumiany. To bardzo deprymujące, denerwujące, zapewne każdy z nas doskonale wie o czym mowa. Żadna konferencja nie będzie również udana bez odpowiednich ludzi. Ciężko jednoznacznie wskazać ludzi, których warto zaprosić, ponieważ to zbyt szerokie zagadnienie, ale chyba nie ma tak, że organizator konferencji całkowicie nie ma pojęcia kogo by tu zaprosić? No przynajmniej miejmy takową nadzieję, bo nadzieja umiera jako ostatnia.

Pamiętajmy, iż ciężko nie zauważyć tego, że jest organizowanych bardzo wiele konferencji. Czyli jeżeli chcielibyśmy się wyróżnić, to nawet spore pieniądze w tym nie pomogą. Takie mamy czasy, każdy chciałby pokazać się z możliwie jak najlepszej strony. Na całe szczęście pewnego rodzaju oryginalność, np. zaproszenie na konferencję zabawnego komika, żadnego tam starego mistrza sucharów, może spowodować, iż nasza konferencja niejako przejdzie do historii. Może tak będzie? Kto to wie, trzeba trzymać kciuki.