Jak współpracować z firmami zajmującymi się techniczną obsługą imprez?

Niektóre imprezy organizowane w Polsce, chociaż to oczywiście nie jest wyłącznie specyfika jakże pięknego kraju nad Wisłą, są nieco źle przygotowane – pod względem technicznym. Czyja to wina? Organizatorów, ponieważ wybrali taką firmę, która w nieumiejętny sposób wykonuje swoje obowiązki. Ludzi mało interesuje to, że dany wykonawca nawalił: najzwyczajniej w świecie obwiniają o wszystko organizatora. I jakby nie patrzeć nie można się zbytnio ludziom dziwić, nie muszą znać detali. To ich nie interesuje.

Czyli ten wstęp idealnie pokazuje, iż przydałoby się podpisać umowę z taką firmą, która zapewni obsługę techniczną na iście światowym poziomie. Niby to jest nieco loteria, nawet najbardziej renomowana firma może pewnego dnia nawalić, ale jednak są takie podmioty gospodarcze, które są w stanie zapewnić nieco ponadprzeciętną obsługę techniczną. Potem ludzie nie będą narzekali, że nic nie słyszeli, nic nie widzieli, ogólnie zmarnowali tylko swój cenny czas. Gdy wybierzemy firmę, tak z nią współpracujmy, iż obie strony będą zadowolone. Przede wszystkim podpiszmy taką umowę, która faktycznie jest dla nas korzystna. W razie jakiejś wpadki ze strony zewnętrznej firmy, powinniśmy mieć prawo do odszkodowania lub przynajmniej znacznej zniżki. Nawalili? Niech teraz płacą – no w taki sposób działa właśnie wolny rynek!

Sprawdźmy również sprzęt, najlepiej z niezależnym technikiem, który powie czy wszystko jest w należytym porządku. Wiadoma sprawa: w przypadku niewielkiej imprezy pewnie będzie nieco żal wydawania pieniędzy na technika, ale jeżeli to jest jakiś festiwal czy poważna konferencja dla biznesmenów, wypadałoby wykosztować się troszkę, ale przynajmniej sprawić, że dosłownie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Bardzo cieszy to, że obsługa techniczna imprez ostatnio cechuje się coraz lepszym poziomem. Może nie widać tego na największych festiwalach muzycznych czy koncertach słynnych wykonawców na Stadionie Narodowym, ale z drugiej strony nie zwalajmy wszystkiego na techników. Czyli krótko podsumowując kwestię współpracy z firmami trudniącymi się techniczną obsługą imprez: starajmy się, aby wszystko odbywało się w miły i profesjonalny sposób, jednakże w każdym przypadku należy przestrzegać zasady ograniczonego zaufania. Czyli trzeba patrzeć firmie na ręce, nie dopuścić do tego, aby właśnie nasza impreza była mniejszym bądź większym niewypałem. Akurat odnośnie tego zawodowcy nie mają większych wątpliwości. A przecież jesteś zawodowcem, prawda? No, miejmy taką nadzieję!